Rajd Karlik 2021 w formule internetowej

18 kwietnia Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zorganizowało Rajd Karlik 2021 polegający na przejechaniu rajdu w formie internetowej. Zgłoszeni uczestnicy otrzymali na e-maila itinerery 3 odcinków (czas trwania każdego – 20 minut). Po rozwiązaniu danego odcinka (dojechaniu do mety) należało wykaz wiz odesłać do organizatora. Punktacja była liczona zgodnie z Regulaminem NSMP PZM oraz CEC. Automobilklub Mysłowicki reprezentowali następujący zawodnicy, którzy zajęli kolejno:
I miejsce – Mateusz Krzewski
V miejsce – Maciej Krzewski
IX miejsce – Jacek Sobczyk
XIII miejsce – Ewelina Jeżewska i Bartosz Bątorek

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci

Pana Andrzeja Litwińskiego

wieloletniego członka Automobilklubu Mysłowickiego,
współzałożyciela Klubu i wieloletniego Prezesa,
człowieka wielkiego zaangażowania zawodowego i społecznego.

Andrzej Litwiński od 1974 roku był członkiem Polskiego Związku Motorowego. Całe życie związany był z transportem i motoryzacją. Od 1976 r. był członkiem organizacji Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego. Od chwili założenia Automobilklubu Mysłowickiego był członkiem Zarządu a przez 24 lata pełnił funkcję Prezesa.  Był również członkiem Zarządu Okręgowego PZM oraz Rady Seniorów ZO PZM w Katowicach. Zapamiętamy go jako bezinteresownego  działacza, wychowawcę i propogatora polskiej motoryzacji.

Pogrążeni w smutku i żalu członkowie Automobilklubu Mysłowickiego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 30.01.2021 r. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach przy ulicy Starokościelnej 3 o godz. 8.45

PODSUMOWANIE SEZONU 2020

Ani się spostrzegliśmy a tu zastał nas już 2021 rok. Przyszedł więc czas na podsumowanie sezonu 2020. W SKJS Automobilklub Mysłowicki reprezentowała załoga w składzie M. Brzóska – J. Brzóska-Duda. Był to dla niej pierwszy pełny sezon, gdzie udało się zaliczyć aż 11 imprez, a co najważniejsze, wszystkie zakończyli na mecie 😊. Niektóre szły gładko, inne trochę mniej. Niestety nie obyło się bez kilku drobnych awarii, które pozbawiły załogę szans na walkę o lepsze lokaty. Z jedenastu imprez, które znalazły się w ich kalendarzu 2020, sześć z nich zostało rozegranych na torze w ramach Samochodowych Mistrzostw Tychów. Pozostałe to Rajd Ziemi Głubczyckiej – impreza 2 dniowa, 1 runda rozegrana w Rally Park Kaczyce, 2 imprezy SKJS na górze Świętej Anny oraz SKJS o Puchar Dwóch Gmin w Rzymianach to okolice Nysy. Ta ostatnia była jedyną szutrową imprezą w kalendarzu załogi, natomiast dostarczyła chyba największych emocji. Oby w sezonie 2021 pojawiło się więcej tego typu imprez! I jakie są rezultaty tego wszystkiego? Otóż z przyjemnością możemy oznajmić że w sezonie 2020 załoga zajęła:
• 5 miejsce w Rankingu Śląskich Kierowców na 403 sklasyfikowanych !!!
• 5 miejsce w Opolskim Samochodowym Pucharze Rajdowym.

Serdecznie gratulujemy!!!

8 runda SMT 2020

6 grudnia 2020 na terenie Toru Prób Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu odbyła się już ostatnia impreza SKJS w sezonie 2020 “Super Sprint”. Organizatorem był Automobilklub Ziemi Tyskiej. Nasz Klub reprezentowała załoga w składzie M. Brzóska – J. Brzóska – Duda, która tym razem zajęła 4 miejsce w K3 oraz 21 miejsce w klasyfikacji generalnej.
https://youtu.be/1fwGcWLvrX0
https://www.youtube.com/watch?v=17fu84KPrKo

Rajd SOWA 2020

6 grudnia Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zorganizowało kolejny Konkurs polegający na przejechaniu rajdu w formie internetowej – SOWA 2020. Zgłoszeni uczestnicy otrzymali na e-maila itinerery 2 odcinków (czas trwania każdego – 10 minut). Po rozwiązaniu danego odcinka (dojechaniu do mety) należało wykaz wiz odesłać do organizatora. Punktacja była liczona zgodnie z Regulaminem NSMP PZM i Regulaminem CEC. Automobilklub Mysłowicki reprezentowali następujący zawodnicy, którzy zajęli kolejno:
VIII miejsce –  M. Krzewski
XIII miejsce – B. Bątorek i E. Jeżewska

Konkurs OPOLSKA JESIEŃ `2020

11 listopada Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zorganizowało Konkurs Opolska Jesień polegający na przejechaniu rajdu w formie internetowej. Zgłoszeni uczestnicy otrzymali na e-maila itinerery 3 odcinków (czas trwania każdego – 10 minut). Po rozwiązaniu danego odcinka (dojechaniu do mety) należało wykaz wiz odesłać do organizatora. Punktacja była liczona zgodnie z Regulaminem NSMP PZM. Automobilklub Mysłowicki reprezentowali następujący zawodnicy, którzy zajęli kolejno:
VI miejsce – M. Wojtkowiak i M. Lutek
VII miejsce – M. Krzewski
IX miejsce – T. Kurasiewicz

7 runda Samochodowych Mistrzostw Tychów

8 listopada nasza załoga M. Brzóska – J. Brzóska – Duda wystartowała w kolejnym “Super Sprincie”. Impreza stanowiła 7 rundę SMT. Tym razem niestety awaria samochodu na OS2, sprawiła że do końca imprezy załoga walczyła już tylko o dotarcie do mety. Finalnie zajęła 28 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 9 w klasie K3.
https://www.youtube.com/watch?v=pfDNBb3EWho&feature=youtu.be

2 SKJS AnnA

7 listopada odbyła się finałowa  – 4 runda Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego – 2 SKJS AnnA, impreza asfaltowa rozgrywana w okolicy Góry Świętej Anny. Załoga reprezentująca nasz Klub w składzie M. Brzóska i J. Brzóska – Duda mogą zaliczyć imprezę do udanych, finalnie 3 miejsce w Klasie K3 oraz 5 w klasyfikacji generalnej SKJS !!!
https://www.youtube.com/watch?v=GllWGFked0U

 

1 SKJS o Puchar Dwóch Gmin

11 października nasza załoga ścigała się na jedynej w okolicy imprezie szutrowej, organizowanej przez Automaster Klub z Opola. Rajd stanowił 3 rundę Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowegoi rozegrał się w okolicach Nysy. Zdecydowanie była to jedna z najtrudniejszych i najszybszych imprez tego typu w okolicy. Szczęśliwie załoga Michał Brzóska / Joanna Brzóska – Duda dotarła do mety, kończąc imprezę na 3 pozycji w klasie K3 i 4 w klasyfikacji generalnej !!!

Poniżej przejazd OS6
Czas: 1:53,1 [s], prędkość średnia: 101,5 km/h !!!
https://youtu.be/OGbQmbax2Rw

II i III runda NSMP PZM

4 października odbyły się 2 rundy Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski w Warszawie: Turystyczno – Nawigacyjna Impreza “Jesienny Liść” oraz “Królewski Puchar Turystyczny 2020 – Nawigacyjne Antidotum”. Miło nam poinformować o wygraniu obu rund przez załogę w składzie M. Lutek – M. Wojtkowiak reprezentującą Automobilklub Mysłowicki.
Galeria organizatora https://www.automobilklubpolski.pl/jesienny-lisc-2020-galeria/

74 Rajd Energetyków

Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski oraz Koło Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego przy TAMEH Polska Sp. z o.o. Oddział Elektrownia ”Blachownia” przy współfinansowaniu ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz przy wsparciu Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego zorganizował w dniu 26 września 2020 74-ty SAMOCHODOWY TURYSTYCZNO-NAWIGACYJNY RAJD ENERGETYKÓW. Rajd objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle. Automobilklub Mysłowicki reprezentowały 2 załogi w składzie: T. Kurasiewicz – W. Przybylska, B. Bątorek – E. Jeżewska zajmując kolejno I i VI miejsce, II miejsce klubowo.

Zlot Klubowy “Gacki – Pożegnanie Lata”

25-27 września 2020 Sekcja Caravaningu “Jawor” zorganizowała kolejny zlot klubowy pn. “Gacki – Pożegnanie Lata”. Impreza miała miejsce na campingu Camp&Rest Gacki “Podkowa”, ktory jest prywatnym obiektem leżącym bezpośrednio nad jeziorem Podkowa. Teren zlokalizowany jest w malowniczym miejscu w małej spokojnej miejscowości Gacki między miastami Pińczów i Busko – Zdrój  w województwie świętokrzyskim na ponidziu. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w ognisku oraz szkoleniu na temat koronowirusa. Z ramienia Automobilklubu w zlocie udział wzięli: B. K. Górscy, J. Cz. Zając, A. A. Odrzywolscy, K. R. Fudała.

 

Pokaz prewencyjny “Prędkość i hamowanie”

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania w ramach tej akcji ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. W ramach tych działań w piątek 18 września Automobilklub Mysłowicki we współpracy z Wydziałami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadził kolejny pokaz prewencyjny w ramach projektu pn. “Prędkość i hamowanie”. Wydarzenie miało miejsce w Mysłowicach na ulicy Obrzeżnej Północnej, na wysokości Giełdy Samochodowej. Część teoretyczną poprowadził Maciej Krzewski (Prezes Automobilklubu Mysłowickiego, rzeczoznawca samochodowy). Podczas części praktycznej Mateusz Krzewski zaprezentował przejazd samochodem oraz hamowanie przy różnych prędkościach.
Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji, Wychowawców oraz Uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach oraz wszystkich przedstawicieli mediów za udział w projekcie.
https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200918-wydarzenia-1850_6776824/
https://itvm.pl/n/wydarzenia/09/18/bezpieczny-pieszy-i-rowerzysta/
http://myslowice.slaska.policja.gov.pl/k16/informacje/wiadomosci/295782,quotPredkosc-i-hamowaniequot-wspolne-dzialania-dla-poprawy-bezpieczenstwa-w-ruch.html

Warsztaty z rzeczoznawcą

W dniu 14 września w siedzibie naszego klubu odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Spotkanie z Rzeczoznawcą. Tym razem tematem spotkania były aspekty związane z rekonstrukcją wypadków drogowych. Omawiając sposób odtwarzania przebiegu kolizji drogowej Maciej Krzewski zwrócił uwagę na poszczególne etapy przebiegu wypadku drogowego, kładąc nacisk na możliwość jego uniknięcia lub zmniejszenia skutków, na każdym etapie. Omówił również różne przyczyny powstawania wypadków, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków polegających na potrąceniu pieszego.

5 runda Samochodowych Mistrzostw Tychów

W niedzielę 6 września Automobilklub Ziemi Tyskiej na torze testowym Fiata w Bieruniu Starym zorganizował 5 rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów. Automobilklub Mysłowicki reprezentowała nasza załoga w składzie: M. Brzóska i J. Brzóska – Duda, która po 3 OS zajmowała 3 miejsce w klasie! W ostatecznym rozrachunku zajęli 5 miejsce w klasie K3 oraz 20 w klasyfikacji generalnej.
Przejazdy:
https://www.youtube.com/watch?v=Cgx2X66HcEE

Super KJS AnnA

Miło nam poinformować, że załoga w składzie: Michał Brzóska i Joanna Brzóska – Duda reprezentowała Automobilklub Mysłowicki. 5 września 2020 r. podczas Super KJS AnnA, w ramach Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Trasa przebiegała ze Zdzieszowic na Górę Św. Anny a jej organizatorem był Automaster Klub. Na starcie stanęło 36 załóg które musiały zmierzyć się z krętym i trudnym technicznie podjazdem, który liczył 3,85 km długości i wznosił się na wysokość 408 m npm. Nasza załoga zakończyła wyścig na 5 miejscu w klasie K3 i 10 w klasyfikacji generalnej imprezy.
https://www.youtube.com/watch?v=mJRbW1rU0ow

Spotkanie z rzeczoznawcą

W dniu 2 września w siedzibie klubu, w ramach cyklu warsztatów odbyło się Spotkanie z Rzeczoznawcą. Tematem spotkania była likwidacja szkód komunikacyjnych, a poprowadził je Maciej Krzewski, który jest rzeczoznawcą motoryzacyjnym stowarzyszenia Poleksmot w Katowicach.
W trakcie zajęć omówiono zasady likwidacji szkód komunikacyjnych w samochodach, w szczególności.:
– różnice pomiędzy likwidacją szkód z OC i AC,
– kwestie związane z samochodem zastępczym,
– kwestie związane z nieprawidłowościami w procesie likwidacji szkód przez towarzystwa ubezpieczeniowe,
– role i możliwości wsparcia poszkodowanych przez niezależnych rzeczoznawców motoryzacyjnych.

Zlot Caravaningowy – Łowisko Agroturystyka Piłka

W dniach 3-5 sierpnia 2020 r. Sekcja Caravaningu JAWOR zorganizowała kolejny klubowy zlot caravaningowy. Tym razem 4 załogi reprezentujące Automobilklub Mysłowicki spędziły razem czas na terenie kompleksu wypoczynkowego “Łowiska Piłka Pierwotne Źródła”. W programie zlotu nie mogło zabraknąć zawodów w łowieniu ryb. Uczestnicy mogli również wziąć udział w szkoleniu z zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzonym przez Panią dr J. Szymura – Klos.
Załogi: J. Klos – J. Szymura-Klos, J. Cz. Zając, M. A. Kobiela, B. K. Górscy