Zlot Caravaningowy „JAWORKI”

1. Podstawowe informacje
2. Lista zgłoszeń
3. Galeria
4. Sponsorzy
5. Zlot 2012
6. Zlot 2013

PODSTAWOWE INFORMACJEMajówka 2014 - wersja III

Patronat honorowy nad zlotem objęli:

Starosta Chrzanowski – Adam Potocki
Burmistrz Miasta Chrzanowa – Ryszard Kosowski

ZLOT U JAWORKÓW POD DESZCZOWĄ CHMURKĄ

Od 16 do 18 maja na terenie ośrodka rekreacyjnego Basen-Kąty w Chrzanowie odbył się Ogólnopolski Majówkowy Zlot Caravaningowy „Jaworki”. Pomimo mocno deszczowej aury udział w zlocie wzięło 41 załóg, 83 osoby oraz 25 dzieci i młodzieży.

Po oficjalnej uroczystości otwarcia zlotu na terenie ośrodka rozbrzmiały gorące rytmy zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

Sobotnie przedpołudnie rozpoczął blok imprez rekreacyjnych dla dzieci podczas gdy dorośli mogli zobaczyć i skorzystać z symulatora dachowania Centrum Edukacji Zawodowej Cargo, dzięki któremu przekonali się, że pasy bezpieczeństwa to najlepszy przyjaciel kierowców i pasażerów.

Po przerwie obiadowej rozpoczęła się ostra rywalizacja sportowa w Pucharze Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą oraz w Pucharze Śląska Pań w Jeździe Sprawnościowej Samochodem. Patronat nad obydwoma Pucharami Śląska objęła Okręgowa Komisja Caravaningu Polskiego Związku Motorowego w Katowicach. 

Popołudniu gdy grupa dorosłych dzielnie walczyła na trasie Pucharów Śląska najmłodsi wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki za wspólną zabawę.

Drugi dzień zlotu zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem    upominków zwycięzcom Pucharów Śląska oraz Turniejów Mini-Golfa. Uroczystość tą zaszczycił swoją obecnością: Ryszard Kosowski – Burmistrz Miasta Chrzanowa.

Turniej Minigolfa o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa
I miejsce – Marcin Słaboń
II  miejsce – Jakub Głodziński
III miejsce – Dominika Gołyszna

Turniej Minigolfa o Puchar Starosty Chrzanowskiego
I miejsce – Waldemar Słaboń
II  miejsce – Waldemar Uliczka
III miejsce – Jolanta Słaboń

Konkurs wiedzy Omnibus
I miejsce – Jakub Głodziński

Puchar Śląska Pań w Jeździe Sprawnościowej Samochodem
I miejsce – Agnieszka Gajda
II  miejsce – Beata Swinarew
III miejsce – Karolina Tuśnio

Puchar Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą
I miejsce – Krzysztof Gajda
II  miejsce – Mariusz Czech
III miejsce – Paweł Barszcz

Wieczorem przy ognisku uczestnicy spotkali się z przewodnikiem PTTK, który opowiedział historię oraz legendy związane z regionem małopolskim.

W niedzielę część uczestników wzięła udział w wycieczce do Doliny Będkowskiej (pięknej krajobrazowo i posiadającej duże walory przyrodnicze, geologiczne i historyczne doliny potoku Będkówka).

Mamy nadzieję, że tegoroczny zlot – pomimo deszczowej aury – był pod każdym względem wyjątkowy i wszyscy wyjeżdżali z Chrzanowa pełni wrażeń i zauroczeni pięknem ziemi małopolskiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Dziękujemy również władzom miasta Chrzanów oraz Partnerom i Sponsorom za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego  Majówkowego Zlotu Caravaningowego „Jaworki 2014”.

Miejsce zlotu: Ośrodek Rekreacyjny ‘BASEN-KĄTY’
ul. Leśna w Chrzanowie (32-500)

LISTA ZGŁOSZEŃ

W zlocie wzięło udział 41 załóg.

GALERIA

PARTNERZY

Caravans MIKA
Centrum Realizacji Eventów SYMPRO-EVENTS
Centrum Edukacji Zawodowej CARGO
Motobox
Okręgowa Komisja Caravaningu PZM w Katowicach