XV Turniej Pierwszej Pomocy Młody Ratownik

26 maja w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego Chromika odbył się już po raz 15-ty Turniej “Młody Ratownik”. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Mysłowic Dariusz Wójtowicza oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach. Partnerem przedsięwzięcia była Komenda Miejska PSP w Mysłowicach oraz Automobilklub Mysłowicki. W rywalizacji wzięło udział sześć mysłowickich szkół podstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test oraz wykonać 2 zadania praktyczne polegające na udzieleniu pierwszej pomocy.
I miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 16
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 13
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 17
Gratulujemy wyrównanej walki i ogromnej wiedzy !!!

I runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM

19-21 maja 2023 KMG “Jarząbek” zorganizował I runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM na campingu w Ochabach k/Skoczowa. W zlocie udział wzięły 282 osoby reprezentujące 110 załóg z 13 klubów, w tym również goście z Czech i Węgier. Automobilklub Mysłowicki reprezentowały 3 załogi:
Anna i Aleksander Odrzywolscy (31 miejsce w klasyfikacji generalnej)
Barbara i Kazimierz Górscy (38 miejsce w klasyfikacji generalnej)
Jolanta Szymura-Klos i Jan Klos (44 miejsce w klasyfikacji generalnej)

Ostravský volant 2023 in Kunčice pod Ondřejníkem

Tego jeszcze w nawigacji nie było !!!

W dniach 12 do 14 maja 2023 na terenie Republiki Czeskiej został rozegrany niezwykły rajd nawigacyjny. Tego jeszcze nie było !!! Jednocześnie rozegrano 3 i 4 eliminację Pucharu Europy, 3 i 4 eliminację Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1 i 2 rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej. Na starcie stanęło ponad 40 samochodów. Czyli jednak da się połączyć regulaminy tych trzech cykli. Impreza zorganizowana na bardzo wysokim poziomie nawigacyjnym i organizacyjnym. I do tego urocze okolice Kunczic. Pogoda dopisała więc zawodnicy mieli okazję rywalizować na wspaniałych górskich drogach. Na podkreślenie zasługuje bardzo miła i przyjacielska atmosfera o którą zadbał międzynarodowy zespół organizatorów pod wodzą Zuzanny i Martina Klasa. Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Automobilklub Mysłowicki reprezentowała załoga Mateusz Krzewski i Maciek Krzewski. Wyniki uzyskane w poszczególnych klasyfikacjach:
Puchar Europy Centralnej: 3 miejsce w klasyfikacji generalnej , 1 miejsce w klasyfikacji kierowców
Mistrzostwa Polski: 1 miejsce w klasyfikacji generalnej , 2 miejsce w klasyfikacji kierowców
Mistrzostwa Republiki Czeskiej: 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Następna eliminacja CEC zostanie rozegrana w czerwcu , w Timisoarze w Rumuni.

RELACJA: Maciej Krzewski

Kartingowe spotkanie Memoriał Franciszka i Piotrka Wysga

1 maja 2023 odbył się Memoriał Franciszka i Piotrka Wysga PUBLIC.
Michał i Igor Niedopad reprezentowali podczas niego sekcję Silesia Classic Kart Automobilklubu Mysłowickiego.
Igor startował w pokazach a Michał w klasie współczesnej DD2/KZ2. W pierwszym biegu finałowym nie poszło mu jednak najlepiej za to w drugim finale ostatecznie zakończył rywalizację na 4 miejscu. Mamy nadzieję, że memoriał zagości w kartingowym kalendarzu jako cykliczne wydarzenie i już za rok będzie można się spotkać w większym gronie.

I runda SMT Super Sprint

30 kwietnia odbyła się I runda Samochodowych Mistrzostw Tychów organizowana przez Automobilklub Ziemi Tyskiej.
Próba sportowa odbyła się na terenie Toru Prób Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu i rozegrana została jako Super Sprint.
Automobilklub Mysłowicki reprezentowała załoga w składzie Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda, która startując w klasie 3 zajęła ostatecznie 4 miejsce.

RALLY GALA 2023 PEC / NSMP

21-23 kwietnia 2023 Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski AKK zorganizował Międzynarodową Imprezę RALLY GALA, która stanowiła jednocześnie:
 – 1,2 rundę Pucharu Europy Centralnej
 – 1,2 rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski
 – 2 rundę Turystycznego Pucharu Klasyków
 – 1,2 rundę Turystycznych Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego.
W klasyfikacji generalnej NSMP załoga Maciej i Mateusz Krzewski zajęła 3 miejsce, natomiast w klasyfikacji PEC 4 miejsce. Z kolei załoga w składzie Klaudia Porszke – Kryg i Wojciech Kryg odpowiednio 13 i 24 miejsce.
Galeria organizatora https://gala.ak-k.pl/galeria/

Nowy program ZRALLY

Na stronie https://pzm.pl/…/programy-gkspit-do-obliczania-wynikow… dodany został nowy program do obliczania wyników dla imprez turystyczno – nawigacyjnych. Miło nam poinformować, że Autorem oprogramowania PROGRAM ZRALLY jest członek Automobilklubu Mysłowickiego Jakub Żak.
UWAGA: Wykorzystanie oprogramowania do innych celów niż wskazane wymaga zgody Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki PZM.

Szkolenie Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego

Zarząd Okręgowy PZM w Katowicach w dniach 15-16 kwietnia 2023 zorganizował szkolenie Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w zakresie podstawowym, rozszerzone o następujące specjalności:
– Rajdy Samochodowe
– Samochody Elektryczne i Hybrydowe

Kurs obejmował część teoretyczną z egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru oraz część praktyczną zakończoną egzaminem podczas badania kontrolnego samochodu.
Miło nam poinformować, że Adam Wincowski reprezentujący Automobilklub Mysłowicki pozytywnie zdał egzamin a tym samym został sędzią technicznym sportu samochodowego.
Gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności !!!

Ogólnopolski Turniej BRD – eliminacje miejskie

13.04.2023 Automobilklub Mysłowicki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadził konkurencję praktyczną “Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”. Udział w turnieju zgłosiły 22 szkoły z Mysłowic w dwóch grupach wiekowych.
Zawodnicy mieli 5 minut na udzielenie pomocy osobie poszkodowanej, która wtargnęła na jezdnię przed nadjeżdżający samochód. Pieszy miał na uszach słuchawki i był wpatrzony w telefon.
Finał wojewódzki będzie współorganizowany przez Zarząd Okręgowy PZM w Katowicach 13.05.2023 roku w Szkole Podstawowej w Kroczycach (woj. śląskie).

 

5 SKJS AnnA

26 marca 2023 odbył się 5 SKJS AnnA – Góra Św. Anny. Impreza otworzyła sezon Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Organizator Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski AKK zaplanował 2 próby sprawnościowe – odcinek ze Zdzieszowic na Górę Św. Anny, oraz odcinek w Czarnocinie. Wzorem ubiegłego roku baza imprezy wraz z serwisem była zlokalizowana na terenie kąpieliska w Leśnicy przy ul. Porębskiej.
Załoga Brzóska – Rally Team jak zwykle nie zawiodła swoich kibiców.
Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda zajęli I miejsce w klasie oraz 5 w klasyfikacji  generalnej.

 

Automobilklub Mysłowicki we władzach Zarządu Okręgowego PZM w Katowicach

25 marca 2023 roku w Hotelu Gorczowski w Chorzowie, Zarząd Okręgowy PZM w Katowicach przeprowadził Okręgowy Zjazd Delegatów, na którym Delegaci wyznaczeni przez Automobilkluby i Kluby ZO PZM Katowice wybrali władze okręgu.
Nowym Prezesem Zarządu Okręgowego został Grzegorz Wróbel.
W skład nowego Zarządu ZO PZM Katowice weszli również członkowie Automobilklubu Mysłowickiego:  Anna Kupis-Szreniawska (wybrana dodatkowo na Delegata na Walne Zgromadzenie Delegatów PZM) oraz Adam Wincowski.
Cały skład przedstawia się następująco:

 • Bartłomiej Gorajczyk
 • Marcin Kanik
 • Anna Kupis-Szreniawska
 • Łukasz Maletz
 • Leszek Mielczarek
 • Radomir Motyl
 • Krzysztof Mrozek
 • Adam Szczerba
 • Jacek Trochimowicz
 • Bartłomiej Urbański
 • Adam Wincowski
 • Justyna Zientek

 

XVII Święto Liczby Pi

14 marca 2023 roku odbyło się XVII Święto Liczby Pi organizowane przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. W programie wydarzenia znalazły się liczne wykłady, warsztaty, pokazy z: matematyki, chemii, fizyki, informatyki, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej, a także konkursy i rozmowy.
Podczas tegorocznej edycji swój pokaz zaprezentowało koło naukowe Instytutu Inżynierii Biomedycznej „PIRANIE” przy współpracy Automobilklub Mysłowicki prowadzone przez profesora Andrzeja Swinarewa. Uczestniczący w tych warsztatach mogli dowiedzieć się: „Jak bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy w czasach pandemii i nie tylko” przy użyciu naszych manekinów Ambu oraz defibrylatorów.
Foto: A. Siwnarew

Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego

Miło nam poinformować, że członkowie Automobilklubu Mysłowickiego znaleźli się w gronie sędziów sportu samochodowego zdając pozytywnie egzamin końcowy.
11 marca w siedzibie PZM Katowice odbyło się szkolenie sędziów sportowych przeprowadzone przez instruktorów sportu samochodowego. Jego celem było umożliwienie uzyskania przez uczestników licencji oraz pozyskanie nowej, licencjonowanej kadry sędziowskiej w okręgu katowickim. Tematyka była bardzo ciekawa i skupiała się głównie na przepisach dotyczących rajdów samochodowych.
Foto: https://www.facebook.com/zopzmkatowice

 

Dzień Kobiet :-)

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet wszystkiego, co najlepsze, zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń życzy Zarząd Automobilklubu Mysłowickiego 💐💐💐

Ogólnopolskie Szkolenie Organizatorów Turystyki Caravaningowej

4 marca w siedzibie PZM Katowice odbyło się ogólnopolskie szkolenie organizatorów turystyki caravaningowej PZM st. “O” i “P” z udziałem 5 członków Automobilklubu Mysłowickiego. Przypominamy, że stopień okręgowy „O” uprawnia do pełnienia wszystkich funkcji wymaganych przy organizacji imprez turystyki caravaningowej tj. Komandora/Dyrektora, v-ce Komandora/v-ce Dyrektora, Kierownika biura, Kwatermistrza imprezy caravaningowej o randze okręgowej. Stopień „P” Organizatora Turystyki Caravaningowej PZM uprawnia do pełnienia wszystkich funkcji związanych z organizacją i przeprowadzaniem wszystkich imprez Turystyki Caravaningowej organizowanych przez PZM.
Foto: Facebook ZO PZM Katowice

UWAGA ‼️ WAŻNE ZMIANY ‼️ LICENCJE ‼️

LIST POPARCIA BUDOWY TORU W RYBNIKU

Automobilklub Mysłowicki zachęca w imieniu sekcji kartingowej Silesia Classic Kart do podpisania petycji Stowarzyszenia Przyjaciół Sportu Kartingowego GO-KART (Motors Rybnik) dla budowy nowoczesnego toru kartingowego w Rybniku. Petycja jest szansą aby Rybnik stał się punktem centralnym na południu Polski w sporcie kartingowym.
Link do petycji:
https://www.petycjeonline.com/list_poparcia_budowy_toru_w_rybniku?fbclid=IwAR3hRswP2enUTNUZuRjWM3oG_aCqar9N6lZHfFiIdHOaGIZ0hSs5A4xVF9c

Centralne Szkolenie Organizatora Sportu Popularnego PZM

19 lutego GKSPiT zorganizowała szkolenie OSP stopnia “O” i “P” podczas którego omówione zostały zasady tworzenia rajdów turystycznych i nawigacyjnych, aktualne regulaminy oraz najczęstsze niedociągnięcia, które są obserwowane na imprezach. Organizatorzy imprez reprezentujący Automobilklub Mysłowicki również wzięli udział w spotkaniu w trybie online w celu przedłużenia swoich uprawnień.
Wszystkie bieżące informacje znajdują się w komunikacie GKSPiT
Dodatkowo dla początkujących organizatorów szkolenie stopnia “A” odbędzie się 4 marca.

Ubezpieczenia pojazdów Compensa

Uprzejmie informujemy, że jako Członkowie Polskiego Związku Motorowego i jednocześnie właściciele pojazdów mających minimum 25 lat istnieje możliwość skorzystania z 20% zniżki i dodatkowego 10% na AC i OC na wszystkie pojazdy dodatkowe. Automobilklub Mysłowicki zachęca do zapoznania się z ofertą dostępną w sieci agencyjnej Compensa oraz https://www.pzmtravel.com.pl/

Imprezy zgłoszone do kalendarza PZM

Sezon rajdów turystycznych i nawigacyjnych zbliża się ogromnymi krokami.
Można już zajrzeć do Kalendarza Imprez 2023.
Znajdziecie go pod linkiem ⤵️
Niestety w związku z niewystarczającą do przeprowadzenia klasyfikacji, liczbą zgłoszeń do cyklu Turystyczna Jazda na Orientację – Puchar Polski, w sezonie 2023 rozgrywki TJnOPP zostały zawieszone.
Automobilklub Mysłowicki ma w planach organizację rundy Turystyczno Motorowych Mistrzostw Polski oraz 2 rund Turystycznego Pucharu Polski.
Zaczynamy już w maju 24 Rajdem Zagłębiowskim tym razem w Będzinie, na który już serdecznie zapraszamy. Wszystkie informacje będzie można znaleźć na nszej stronie http://www.automobilklubmyslowicki.pl/?page_id=8760
oraz w social mediach.